Poradenstvo pre ženy a páry

 

S čím sa na mňa môžete obrátiť:

Problémy s otehotnením – túžba po bábätku môže byť veľmi silná a je veľmi frustrujúce, ak bábätko neprichádza. Ako si poradiť so smútkom a neistotou a čo môžete urobiť pre to, aby ste zvýšili svoje šance na otehotnenie.

IVF – umelé oplodnenie so sebou prináša novú nádej, aj nové obavy. Okolie aj lekári Vám určite vravia, že pozitívny prístup zvyšuje šancu na otehotnenie. Ako sa zbaviť stresu, zorientovať sa v IVF procese a priaznivo sa naladiť pred a počas IVF.

Tehotenstvo – ak čakáte bábätko, tešíte sa, no možno máte aj určité obavy. Hoci veríte, že bábätko bude v poriadku, neustále Vás prenasledujú myšlienky, či bude zdravé, prípadne ako zvládnete svoju rodičovskú rolu, neprospieva to ani Vám ani bábätku. Ako pracovať so svojimi myšlienkami a dosiahnuť v sebe pocit pokoja a harmónie, ktorý blahodárne vplýva na dieťatko v brušku.

Príprava na pôrod – čakáte bábätko a určite ste už počuli množstvo katastrofických scenárov, ako môže prebiehať pôrod a Vaše okolie Vás straší hrôzostrašnými predstavami. No pôrod môže byť aj nádherným zážitkom, láskyplným stretnutím s novým človiečikom. Ako pracovať so svojimi myšlienkami, ako sa pozitívne nastaviť, čo urobiť pre to, aby pôrod prebiehal s radosťou a pozitívnym naladením.

Materská dovolenka a starostlivosť o dieťa – aj keď už držíte vysnívané bábätko v náručí, prichádzajú s ním ďalšie nové výzvy. Ako si poradiť s úskaliami materskej dovolenky, popôrodnou depresiou, novou zodpovednosťou, nedostatkom spánku, s tým, že Váš život zrazu riadi niekto iný, čo s tým, že partner vidí veci inak. Ako sa zorientovať v množstve prístupov v starostlivosti o dieťa a vybrať si pre seba a pre dieťa to, čo Vám bude najviac vyhovovať.

Uvedomujem si, že nie každá mamička na materskej má niekoho, kto jej môže postrážiť dieťa počas návštevy psychológa a preto ponúkam bezbariérový prístup s kočíkom aj malý detský kútik priamo v konzultačnej miestnosti, kde sa môže dieťatko zahrať počas sedenia.

Výchova dieťaťa – všetci rodičia vedia, že hoci svoje deti nadovšetko milujú, ich výchova dokáže byť aj poriadne náročná. Univerzálny návod ako vychovávať dieťa samozrejme neexistuje, no je dobré vedieť, „prečo robím to, čo robím“, ako to vidí dieťa a aký to má naň vplyv. Ako si poradiť s rôznymi výchovnými problémami, čo robiť, keď dieťa „neposlúcha“, ako pracovať s „trestami“, ako si poradiť so záchvatmi hnevu svojich ratolestí, ako si poradiť s vlastným hnevom, nekričať, ale hľadať fungujúce cesty. Ako svojim deťom odovzdať to najlepšie, čo vo Vás je.

Partnerské a rodinné problémy – s deťmi, či bez nich, partnerský a rodinný život prináša aj ťažšie obdobia. Nezhody, konflikty, nevera.. to všetko sú výzvy, ktoré Vám poukazujú na to, na čom potrebujete medzi sebou popracovať, aby sa do Vašich životov mohla dostať pohoda a partnerský súlad.